№366 від 03.10.2018 Про інформацію Рокитнівського відділення Сарненської місцевої прокуратури про стан законності за I півріччя 2018 року та заходи щодо її зміцнення

                                                УКРАЇНА                                             

Рокитнівська районна рада

Рівненської області

Сьоме скликання

(двадцять сьома сесія)

 

 

РІШЕННЯ

 

від 03 жовтня 2018  року                                                                                                                                         № 366

Про інформацію Рокитнівського

відділення Сарненської місцевої

прокуратури про стан законності

за I півріччя 2018 року та заходи

щодо її зміцнення

 

          Заслухавши та обговоривши про інформацію Рокитнівського відділення Сарненської місцевої прокуратури про стан законності за I півріччя 2018 року та заходи щодо її зміцнення, відповідно до пункту 36 частини 1 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада

в и р і ш и л а:

  1. Інформацію заступника керівника Сарненської місцевої прокуратури Толочика П.І. про стан законності за I півріччя 2018 року та заходи щодо її зміцнення взяти до відома (додається).

Голова районної ради                                                                                                                                                                           А. Кінчур

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Доброго дня шановні Анатолію Андрійовичу

та депутати Рокитнівської районної ради!

В межах повноважень, визначених Конституцією України та Законом України «Про прокуратуру», впродовж 6 місяців 2018 року Сарненською місцевою прокуратурою вжито ряд організаційно-практичних заходів щодо покращення стану законності, реального усунення порушень законів, поновлення прав громадян та інтересів держави, притягнення винних осіб до відповідальності, забезпечення відшкодування спричиненої шкоди.

Завдяки вжитим правоохоронними органами району управлінським, організаційним та координаційним заходам загалом покращено криміногенну ситуацію в регіоні, підвищено якість захисту конституційних прав і свобод громадян та інтересів держави.

Так, з 01.01.2018 по 30.06.2018 до чергової частини районного відділення поліції надійшло 2803 заяв і повідомлень про події та злочини. Із зареєстрованих заяв і повідомлень з ознаками кримінальних правопорушень до ЄРДР внесено 313 матеріалів.

На території Рокитнівського району на 100% зменшилось число вчинених особливо тяжких кримінальних правопорушень (0 проти 1 за аналогічний період минулого року).

Спостерігається зменшення вчинених тяжких та середньої тяжкості кримінальних правопорушень на 5,2% та 15,7% відповідно (або з 58 до 55 по тяжких та з 102 до 86 по середньої тяжкості кримінальних правопорушеннях).

Окрім того, зменшилась кількість вчинених кримінальних правопорушень проти життя та здоров’я особи (26 проти 33 за аналогічний період минулого року або на 21,2%), злочинів проти безпеки руху та експлуатації транспорту (13 проти 18 або на 27,8%), у тому числі незаконних заволодінь транспортним засобом (5 проти 13 або на 61,5%), злочинів проти громадського порядку та моральності (1 проти 10 або на 90%), у тому числі хуліганств (1 проти 6 або на 83,3%), злочинів проти правосуддя (3 проти 8 або на 62,5), проти виборчих, трудових та інших особистих прав і свобод людини і громадянина (з 0 до 1 або на 100%), а також у сфері господарської діяльності (з 0 до 1 або на 100%).

На 100% збільшилась кількість викритих злочинів у сфері службової діяльності та професійної діяльності, пов'язаної з наданням публічних послуг
(8 проти 4 за 6 місяців минулого року).

Також виявлено 8 злочинів у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів та інших злочинів проти здоров’я населення
(І півріччя 2017 року - 2).

Впродовж 6 місяців поточного року на 6,8% зросла кількість облікованих злочинів невеликої тяжкості (63 проти 59).

Попри зменшення загальної кількості зареєстрованих кримінальних проваджень на 15,1% (398 проти 338 у минулому році), на території району відбулосьзростання злочинів проти власності (з 93 до 97 або на 4,3%), у тому числі, крадіжок (з 77 до 81 або на 5,2%), грабежів (з 2 до 3 або на 50%), привласнень, розтрат майна або заволодіння ним шляхом зловживання (з 0 до 6), проти громадської безпеки (з 8 до 9 або на 12,5%), злочинів проти безпеки виробництва (з 0 до 1), порушення правил безпеки руху або експлуатації транспорту, які керують транспортними засобами (з 3 до 7 або на 133,3%), а також у сфері охорони державної таємниці, недоторканності державних кордонів, забезпечення призову та мобілізації (з 0 до 2).

Впродовж 6 місяців 2018 року проти довкілля зареєстровано 16 кримінальних правопорушень, що на 52,9% менше ніж у минулому році (34). За період з 01.01.2018 по 30.06.2018 до суду з обвинувальними актами провадження в екологічній сфері не скеровувалися.

У звітному періоді зареєстровано 20 або на 150% більше ніж у минулому році (8) злочинів проти авторитету органів державної влади, органів місцевого самоврядування та об'єднань громадян.

Впродовж І півріччя поточного року збільшилась кількість вчинених кримінальних правопорушень неповнолітніми або за їх участю з 6 до 7 або на 16,7%.

Разом з тим, за результатами проведених перевірок дотримання вимог КПК України при прийнятті та розгляді заяв громадян про вчиненні кримінальні правопорушення та інші події за 6 місяців 2018 року відділом місцевої прокуратурою виявлено 4 факти укриття від обліку в ЄРДР кримінальних правопорушень.

За вказаний період скасовано 14 незаконних та необґрунтованих постанов слідчих про закриття кримінальних проваджень, надано 176 письмових вказівок, прийнято участь у розгляді слідчим суддею 2 скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого.

Впродовж І півріччя поточного року до суду скеровано 75 кримінальних проваджень з обвинувальними актами, з них 4 – з угодами про примирення та 3 – з угодами про визнання винуватості; 1 – з клопотанням про застосування примусових заходів медичного характеру; 9 – з клопотаннями про звільнення підозрюваних від кримінальної відповідальності.

Протягом січня-червня 2018 до Рокитнівського відділення поліції Сарненського відділу поліції ГУНП в Рівненській області надійшло 326 заяв і повідомлень про виявлені факти незаконного видобутку (зберігання) бурштину-сирцю з яких: у 42 випадках внесено відомості до ЄРДР (з них за
ст. 240 КК України – 23, за ст.198 КК України - 7), у 5 випадках розглянуто у відповідності до Закону України «Про звернення громадян», 277 повідомлень приєднано до ЄРДР, 2 повідомлення приєднано до матеріалів єдиного обліку.

За вказаний період вилучено 7,5 кг бурштину-сирцю.

Основними чинниками, які впливають на стан злочинності нажаль і надалі лишається масове безробіття населення, свідоме порушення підприємцями порядку роботи торгівельно-розважальних закладів, поблизу яких стаються бійки, інші злочини та правопорушення після розпивання спиртних напоїв громадянами.

Впродовж 6 місяців 2018 року судами розглянуто 50 кримінальних проваджень, з них: у 34 випадках ухвалено обвинувальні вироки та у
16 випадках винесено ухвали про закриття проваджень з нереабілітуючих підстав.

Відділом місцевої прокуратури постійно вивчається питання додержання особами вимог Закону України «Про запобігання корупції».

Так, протягом І півріччя поточного року забезпечено участь у розгляді
6 протоколів про вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією. За результатами розгляду вказаних протоколів 4 особи визнано винними та накладено штрафи, відносно 1 особи справу закрито у зв’язку і малозначністю на підставі ст. 22 КУпАП, відносно 1 особи - закрито у зв’язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення.

Окрім того, Рокитнівським відділом скеровано 6 подань в порядку ч. 3
ст. 65 Закону України «Про запобігання корупції» про усунення порушень вимог антикорупційного законодавства, за результатами розгляду одного з яких скеровано інформаційну картку до Реєстратора та притягнуто до дисциплінарної відповідальності 1 особу.

Також, у поточному році до Управління захисту економіки в Рівненській області ДЗЕ Національної поліції для складання протоколів скеровано 8 матеріалів за фактами вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією.

В поточному році Рокитнівським відділом Сарненської місцевої прокуратури пред’явлено до суду10 позовних заяв на суму 121 тис. грн., з них 6 у сфері охорони навколишнього природного середовища на суму 105 тис. грн. та 4 про стягнення витрат на стаціонарне лікування потерпілих від кримінальних правопорушень на суму 16 тис. грн.

В І півріччі 2018 року за результатами розгляду судом задоволено 4 позови на загальну суму 127 тис. грн.

Крім того, в ході здійснення нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, відділом місцевої прокуратури проведено 6 перевірок у Рокитнівському відділі Сарненського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Рівненській області щодо виконання адміністративного стягнення у виді адміністративного арешту, 1 – щодо дотримання вимог законодавства при застосуванні до осіб заходів адміністративного примусу щодо доставляння та адміністративного затримання осіб та 1 – щодо здійснення профілактичної роботи із неповнолітніми. За результатами проведених перевірок внесено 2 документи прокурорського реагування - вказівок до органів поліції, які задоволено та до дисциплінарної відповідальності притягнуто 5 осіб.

Протягом січня-червня до відділу місцевої прокуратури надійшло 71 звернення, з яких розглянуто 28 звернень, 20 – скеровано за належністю в інші відомства, 1- відхилено; 9 - виключено з обліку у зв’язку із внесенням відомостей в ЄРДР; 12 - приєднано до матеріалів кримінального провадження; 2 - залишено без розгляду.

На особистому прийомі прийнято 9 громадян.

За звітний період працівниками Рокитнівського відділу здійснено
43 виступи в засобах масової інформації на актуальні теми.

Стан законності в районі перебуває на постійному контролі місцевої прокуратури.

Дякую за увагу!

 

ОГОЛОШЕННЯ, АНОНСИ ПОДІЙ

Календар публікацій

Червень 2019
Пн Вт Ср Чр Пт Сб Нд
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

      

Авторські права 2016-2018, © Рокитнiвська районна рада. Усі права захищені.

Ι Карта сайту Ι Вхід на сайт Ι